ידיעה לעיתונות

 

  דף 1 מתוך 1

תאריך:

13.12.2000

מאת:

לשכת הדובר

פקס:  03-9717410        טל': 03-9716904

 

 

יהודים מהתפוצות לא מפסיקים לבוא

לישראל .

 

בעקבות גל נוסעים מבין יהודי צרפת שהגיע לביקור הזדהות בישראל לפני כשבועיים שבעקבותיו הגיע גל של יהודים ציונים מארה"ב . עתה תורה של יהדות איטליה.

 

נציג אל על ברומא, מייק שטיימן, דיווח כי בימים האחרונים מכר משרד אל על ברומא כ - 150 כרטיסי טיסה לטיסות לארץ וכי כמעט כל הכרטיסים נמכרו ליהודים שהחליטו לבוא לארץ לביקור קרובים.

עוד מסר מר שטיימן כי הנוסעים הצליינים מאיטליה מראים התעניינות אך עדיין ניכרת זהירות בכל הקשור להחלטתם בעניין נסיעה לישראל וביקור במקומות הקדושים.    

  =========================================================================

ידיעה לעיתונות

 

  דף 1 מתוך 1

תאריך:

24.12.2000

מאת:

לשכת הדובר

פקס:  03-9717410        טל': 03-9716904

 

 

רוצים להתחתן ??

אל על "סוגרת" חתונות !!

 

חיים מאשקלון, סוכן ביטוח, החליט להציע לבחירת ליבו טניה , מורה בתיכון, נישואין בדרך מקורית. הם תכננו לטוס לחו"ל וחיים רצה להציע את הצעתו במהלך הטיסה. הוא פנה למחלקת פניות לקוחות באל על ומכאן החלו העניינים להתגלגל...

חיים הכין קלטת בת דקה וחצי שהכילה את הצעתו ואת הצהרת אהבתו בליווי מוסיקה, שחפים ... מאד רומנטי ..

ביום שישי האחרון , ה- 22 בדצמבר , טסו חיים וטניה בטיסת אל על לפריס.

כל התכנון נערך בסודי סודות -  טניה לא ידעה כלום ולא חשדה בכלום.

לאחר ההמראה הוקרן הסרטון - טניה הייתה בהלם, היא לא ציפתה להפתעה כזו,

הנוסעים בטיסה קיבלו את ההצעה בהתלהבות ומחיאות כפיים, חברת אל על הגישה לזוג בקבוק שמפניה, וחיים הגיש לטניה טבעת .. היא אמרה כן!

החתונה , אם ירצה השם , תתקיים באביב.

אין זו החתונה הראשונה ה"נסגרת" באל על , בשנה שעברה הוצעה הצעה דומה במהלך טיסה, ואילו במשחק של מכבי בשבוע שעבר , בתחרות הקליעות שעורכת אל על במחצית המשחק - עלה אורן לוסטו למגרש כדי להתחרות  ואז, בפני 10,000 צופים הציע נישואין ברמקול לחברתו עינבל אלוש, גם עינבל  אמרה כן!         

 ===============================================================


ידיעה לעיתונות

 

  דף 1 מתוך 1

תאריך:

12.12.2000

מאת:

לשכת הדובר

פקס:  03-9717410        טל': 03-9716904

 

 

שרות חדש באל על - הזמנת טיסה והנפקת כרטיס בונוס במוקד אחד.


אל על מציעה שירות חדש לקהל לקוחותיה החברים במועדוני הנוסעים של החברה  "בונוס ישיר".  במסגרת השירות החדש יוכלו חברי מועדוני הנוסעים של אל על לבצע הזמנת טיסה והנפקת כרטיס בונוס ישירות במוקד השירות של המועדון, כל זאת בשיחת טלפון אחת שמספרו  - 9716666 - 03 .

כרטיס הבונוס ישלח בדואר רשום לבית המזמין או שימתין עבורו בקופת אל על בטרמינל שבנתב"ג, על פי בחירתו. שירות זה ניתן לחברי המועדונים בישראל בלבד.  את ההזמנה יש לבצע לפחות 14 יום לפני מועד ההמראה. 

את השירות החדש ניתן לקבל גם באמצעות האינטרנט כל שצריך לעשות הוא לשלוח MAIL - E לכתובת CLUBS@ELAL.CO.IL  .

 ​========================================================================================================


ידיעה לעיתונות

 

  דף 1 מתוך 1

תאריך:

05.12.2000

מאת:

לשכת הדובר

פקס:  03-9717410        טל': 03-9716904

 

 

אל על מצהירה בפני לקוחות בחו"ל ויצואנים ישראלים:

 " היום כבעבר, בזמנים טובים ובעתות משבר, ממשיכה אל על להפעיל טיסותיה ומעבירה נוסעים ומטענים לכל יעדיה".

 

להנהלת אל על הגיע השבוע מכתב ממנהל חברת "היי טק" ישראלית - " מיקרו סוויס " מיוקנעם עילית שהינה חברת בת של קונצרן אמריקאי .

" לאור ההתפתחויות הביטחוניות האחרונות, הוחלט בחברה לרענן ולחדש נוהלים לשעת חירום. עפ"י ניסיון העבר ומיטב ידיעתי, חברת אל על מעולם לא הפסיקה טיסותיה כפועל יוצא של המצב המדיני , נהפוך הוא ... אבקש לקבל הצהרה כתובה, בשפה האנגלית, שנוכל להציגה להנהלת הקונצרן כמו גם ללקוחותינו שונים בחו"ל ..." נאמר במכתב.

בתשובה  הצהירה הנהלת אל על בכתב: " היום כבעבר, בזמנים טובים ובעתות משבר, ממשיכה אל על להפעיל טיסותיה  ומעבירה נוסעים ומטענים לכל יעדיה. למטרה זו מפעילה החברה את צי מטוסיה ל- 55 יעדים בארבע יבשות במטוסי נוסעים ומטוסי מטען" .      

בד בבד, מגיעות בקשות רבות לאל על להטסת מוצרי "היי טק" מישראל לחו"ל בטיסות מטען של החברה.

 

בנוסף, אנשי השיווק של אל על, גילו לאחרונה ביקוש גובר למושבים במח' העסקים ומחלקה הראשונה בטיסות החברה לאירופה ולארה"ב .

על פי הנתונים, אנשי עסקים מחו"ל דוחים או מבטלים נסיעתם לישראל, דבר המחייב מנהלים מישראל לטוס לחו"ל על מנת לסגור עסקאות ולקיים דיונים שהיו מתוכננים להתקיים בישראל.

 ​===============================================================================


עלייה של % 21.5 בהכנסות לשעות טיסה במטוסי מטען בחודש נובמבר   2000 ביחס לתקציב .

 

נתוני הטסת מטענים לחודש נובמבר בחברת אל על מעודדים ומצביעים על מגמה חיובית כך מסרה החברה עם התפרסם נתוני הפעילות בתחום המטען לחודש נובמבר.

 

 אל על תטיס 11,300 טון מטען במטוסי המטען ו - 2,700 טון מטען במטוסי הנוסעים בנתיבים לאירופה, צפון אמריקה והמזרח הרחוק במהלך החודש.

נתונים אלה מהווים ירידה של כ - % 7 מהערכות התקציב לנובמבר 2000, אך סה"כ, על פי התחזית לסוף נובמבר, צפויה עלייה בהכנסות מפעילות הטסת מטענים בכ- 2.2 מיליון דולר מעל התקציב.

אל על תפעיל  סה"כ 1033 שעות טיסה במטוסי המטען כ - 50 שעות פחות מהתקציב אך בסה"כ תרשום עלייה של % 11 בהכנסות לשעות טיסה לעומת השנה שעברה ו - % 21.5 לעומת התקציב לחודש זה.

 

 עונת החורף נחשבת כעונת השיא בתחום המטענים, הן בתחום התעשייתי והן בתחום החקלאי.

בעונת החורף הנוכחית ניכרת ירידה דרסטית בתחום הייצוא החקלאי , אך לא משום המצב הפוליטי באזורינו, אלא דווקא, משום ערכו הנמוך של ה "יורו" - דבר שהביא לירידה בהיקף המטען החקלאי המוטס במטוסי אל על.

כמו כן עקב כניסתה של ק.א.ל לתחום המטענים כמוביל נוסף, חלה ירידה מסוימת בהיקף הפעילות של אגף המטען של אל על כתוצאה מהתחרות שבין שתי החברות .

 

 ======================================================================


 

ידיעה לעיתונות

 

  דף 1 מתוך 1

תאריך:

28.12.00

מאת:

לשכת הדובר

פקס:  03-9717410        טל': 03-9716904

 

 

כ- 4000 סטודנטים יגיעו בחודשי החורף

בטיסות מיוחדות ובטיסות הקו של אל על מארה"ב לישראל

 

במהלך השנה הקרובה יגיעו כ-  9000  סטודנטים בטיסות החברה מארה"ב וקנדה במסגרת פרוייקט "תגלית"

 

חברת אל על תפעיל סדרת טיסות מיוחדות מלוס אנג'לס, שיקגו, מיאמי וניו יורק עבור פרוייקט "תגלית" BIRTHRIGHT ISRAEL INTERNATIONAL, אשר מטרתו לקרב  אלפי צעירים וצעירות יהודים מהתפוצות לישראל וליהדות ולאפשר להם לבקר בישראל ולחוות מסע חינוכי- ציוני.

במהלך חודשי החורף , תטיס חברת אל על כ- 4,000 סטודנטים נוספים מרחבי ארה"ב קנדה אירופה ודרום אמריקה לישראל.

מנכ"ל אל על דוד חרמש אמר : "אנו עושים כל שביכולתנו על מנת להביא קבוצות תיירים יהודים ונוצרים מרחבי העולם לישראל. בימים אלה, שתיירים רבים מדירים רגלם מישראל, להיות שותפים למפעל כה חשוב וגדול, הן מהבחינה הציונית והן מהבחינה המורלית הוא אך מבורך. נתנה לנו הזכות  ליטול חלק חשוב בהבאת כ- 9000 סטודנטים ארצה, וגאים להעניק להם את הטעם הישראלי הראשון".

במסגרת פרוייקט "תגלית", אשר נמשך זו השנה השנייה ברציפות, יגיעו ארצה כ- 50 אלף צעירים יהודים בגילאי 18-26. הפרוייקט מתוכנן להימשך עד שנת 2005.

ממצאי מחקרים מורים כי ביקורם של צעירים יהודים אלה בישראל, אשר לרובם זהו הביקור הראשון בארץ, מחזקת את הקשר למדינה וליהדות, עובדה שבעתיד, כך מקווים, תמנע את התבוללות בקנה מידה עצום הקיימת בקרב הדור הצעיר.

את הפרוייקט, בהיקף כולל של כ- 210 מיליון דולר, יזמו ומימנו מספר גורמים: ממשלת ישראל, קבוצת נדבנים יהודים מארה"ב וקהילות יהודיות.

 

היום, יום חמישי (28.12.00), התקיים טקס קבלת פנים בנתב"ג עם נחיתתם של 2 מטוסי ג'מבו של אל על, בו התקבלו בברכה כ- 640 סטודנטים, משתתפי פרוייקט "תגלית". את הטקס כיבד בנוכחותו שר התרבות המדע והספורט -  מתן וילנאי.