משפחת אברהם (אברמיקו) אלעזר ז"ל
מאת: לאה שורצמן (בן עזר) – אוגוסט 2012
 
avrham elazar prot.jpg

 
הסיפור שמאחורי התמונה:
בשנת 1960 עלתה ארצה בחורה צעירה ויפה מפקיסטן. שמה היה שירלי. היא התקבלה למחלקת שירות לנוסע ומבצעי קרקע באל על בראשותו של הרבי קוולר, מראשוני הדיילים באל על. בתקופה זו הכירה את אברהם (אברמיקו) אלעזר ז"ל אשר עבד במחלקת אלקטרוניקה. אברמיקו נולד בבולגריה ועלה לארץ בשנת 1949. לאחר שירותו הצבאי הצטרף לאל על. הם נישאו והביאו לעולם 2 ילדים: בן – יעקב (ג'קי) ובת – ליאת.
חלום חייו של אברמיקו היה להיות דייל אויר. אך בשלב מסויים עבר לטרפיק כדייל קרקע/קצין תנועה. בשנת 1978 הוצב לאיסטנבול כמנהל תחנה, שם ייצג בגאווה את אל על וישראל במשך כשנתיים יחד עם בני משפחתו.
בערב ה-2 בינואר 1980 קטעה יד מחבלים את חייו של אדם אהוב, שמח ואיש יקר. בסוף יום עבודתו בשדה התעופה של איסטנבול, עקבו אחריו 5 מחבלים והתנקשו בחייו כשהוא לבוש במדי אל על. יריות נורו לעבר השימשה הקדמית של רכבו ולא היה לו כל סיכוי להינצל. בן 41 היה במותו.
שירלי שבה ארצה עם שני ילדיה (כבני 11 ו-13) והתקבלה לעבודה במחלקת יחסי לקוחות של אל על, עד פרישתה לפני כשנתיים. במקביל גידלה את שני ילדיה לתפארת.
לימים, גם ג'קי וליאת התקבלו לאל על לתפקיד דיילי אויר ומכהנים כמש"בים (מנהל שירות בטיסה) עד עצם היום הזה.
חלום חייו של אברמיקו הוגשם על ידי שני ילדיו שממשיכים את שושלת משפחת אלעזר באל על.
אברמיקו היה אדם אהוב על כולם, אהב לטייל ולצעוד ברחבי הארץ והעולם והיה ממקימי קבוצת הצועדים של אל על. הנהלת החברה הנציחה את שמו בעזרת חבריו בקבוצת הצועדים, בכך שמידי שנה מתקיימת "צעדת נס ציונה" לזכרו, בשיתוף עם קריית התרבות של עירית נס ציונה (עיר מגוריו) ובכל שנה משתתפים בה חברי קבוצת הצועדים, אזרחים רבים וכל בני משפחתו וצאצאיו של אברמיקו ז"ל.
הוא היה דמות בולטת ודומיננטית באל על ולמרות שחלפו 32 שנה מיום הירצחו - חיוכו הרחב חוש ההומור שלו ומסירותו שנגדעו באכזריות, זכורים עד היום לכל מי שהכירו. יהי זכרו ברוך.
 
 shirli jaki liat.jpg

  בתמונה: ג'קי, שירלי וליאת אלעזר